„Pieniądze to nie wszystko”

W dniu 13.03.2017 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Skibniewie wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych tego dnia ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki. Obchody tego dnia odbyły się po raz pierwszy w naszych szkołach.

święto matematyki odbywało się pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”. W przeprowadzonym turnieju brały udział 3-4 osobowe grupy uczniów. Zespoły wybierały numery pytań i w ciągu minuty odpowiadały na nie. Za każdą poprawną odpowiedź zespół otrzymywał 1 punkt. Dzieci i młodzież bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, nawet tymi najbardziej podchwytliwymi. Poza tym było dużo radości i świetna zabawa.